Dolabınızı en verimli şekilde nasıl değerlendirirsiniz

0
1806

Kötü tasarlanmış bir dolap ile iyi tasarlanmış bir dolap arasında kurulma aşamasında ve fiyat olarak fark olmayacaktır. Sizin o alanı nasıl kullanıp tasarladığınız farkı oluşturacak.
Bu yazımızda dolabınızı en iyi şekilde nasıl değerlendireceğinize dair fikirler vereceğiz.

dolapalani1

Yalnızca ihtiyacınız olanı yaptırın. Önce dolabınızın ne kadar küçük veya büyük olması gerektiğine karar verin. Büyük ve boş bir duvarı dolabınız için feda etmek cazip görünebilir, ama içine ne koyacağınızı da hesaba katmalısınız.

dolapalani2

dolapalani3

İhtiyacınıza göre dolabınızın boyutlarına karar verdiğinizde, odada kullanabileceğiniz alanın genişlediğini göreceksiniz, böylece, büyük bir yatak, çalışma masası ve hatta belki daha fazla eşya için bile yeriniz kalacaktır.

Dolabınızda maksimum kullanım alanı oluşturmak için, kıyafetlerinizi küçük gruplar halinde bir yere koyun, bir santimi bile değerlendirmelisiniz. Aynı çeşit eşyadan bir bölümü dolduracak kadar eşyanız varsa onun için bir askılık alanı ayırabilirsiniz.

dolapalani4

Bu şekilde ince hesap yaparak dolabınız içinde ekstra kullanım alanları açabilirsiniz. Üst kısıma yerleştireceğiniz askılığı yükseğe koyarak, alt tarafta da bir askılık alan oluşturup ikisinin ortasına ayriyeten bir de çekmece yerleştirebilirsiniz.

dolapalani5

Ergonomik olmaya özen gösterin. Dolabınızda eşya ararken yerlerde sürünmenize gerek yok, veya valizi yerleştirmek için eğilip kalkmakla kendinizi yormayın. Ergonomik olarak düzenlerseniz, bulmak istediğiniz eşyalar elinizin altında olacak ve istediğinizde rahat bir şekilde ulaşma şansınız olacaktır.Ayrıca bu şekilde dolabınız dağınık görünmeyecektir. Askılık alanı üzerine rafların yerleştirilmesi bu yüzden mantıklı olacaktır. Raflar da çok derin olmazsa dolabınız içerisinde gözden kaybolan bir eşyanız da kalmayacaktır.

dolapalani6

Dolap içerisinde çekmeceler eklediğinizde maliyeti de ona göre artıyor ve aynı zamanda kullanım alanını daraltıyor. Odanızda zaten bir dresuar veya komodin vardır, bunların çekmeceleri günlük iç giyim ve çoraplarınız için yeterli olacaktır. Kazaklar ve tişörtler için açık rafları kullanırsanız, giymek istediğinizde kolayca ulaşabileceksiniz.

dolapalani7

Mümkünse evinizde diğer boş alanları da ekstradan değerlendirebilirsiniz. Böylece katlı kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı başka bir yerde saklayabilirsiniz. Yatağın altında derin çekmeceler yerleştirebilirsiniz.

Ayrıca aklınızda olsun, tüm eşyalarınızı yatak odası dolabınızda saklamak zorunda değilsiniz. Evinizde başka boş alanları da değerlendirmeniz mümkün.Evinizdeki diğer kullanım alanlarını mümkün olduğu kadar eşyalarınızı saklamak için değerlendirebilirsiniz.

Sizin de başka önerileriniz var mı? Yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

dolapalani8

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha + 76 = 81