Cilt Lekeleri Nasıl Geçer? Bu Formül İle Yepyeni Bir Ciltle Buluşun

0
2091

Yüzümüzde çıkan istenmeyen sivilceler sonradan kahverengi lekelere dönüşebiliyor. Peki bu lekelerden nasıl kurtulabiliriz? Cilt lekelerini iyileştiren bu formül ile yepyeni bir cilde sahip olacaksınız…

Lekeleri gidermek için kullanacağımız ana maddemiz limon.Limonda bol miktarda bulunan sitrik asit cilt lekelerine (güneş lekeleri, sivilce lekeleri) karşı oldukça etkilidir. Ayrıca limon, kararan dirsek ve dizlerde oluşan kararmalar için de kullanılır.

Limonu bir pamuk yardımı ile leke olan yerlere uygulayın. Cilt tipinize göre 15 dk ile 1 saat arasında yüzünüzde bekletip ılık su ile yıkayın. Düzenli olarak kullanıldığında bu lekelerin görünümünün önemli oranda hafiflediğini göreceksiniz. (çok yağlı ciltler 1 saat, kuru ciltler 15 dk)


Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

1.Limonu cildinize sürdükten sonra aşırı kuruluk oluşabilir ve buna bağlı olarak pullanma, kızarıklık meydana gelebilir. Kuru ve hassas cildi olanlar limonu direkt yüze sürmek yerine bal, yoğurt gibi cildi yumuşatıcı etkisi olan diğer malzemelerle karıştırarak kullanabilirsiniz.

2. Limonun cildinizde tahrişe neden olup olmadığını görmek için yüzünüzde kullanmadan önce elinizin üst kısmında küçük bir bölgeye sürün ve 20 dakika bekletip yıkayın. Bu denemenin ardından limonu kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz.

3. Limondan sonuç almanız 4-6 haftada gerçekleşebilir. Düzenli kullanmayı bırakmayın.

4. Limon güneşe olan hassasiyeti artırabileceğinden dolayı, limonu geceleri yüzünüze sürün.

5. Limonu haftada en fazla 3-4 kez kullanın. Çünkü cildinizde tahrişe neden olabilir.

6. Yüzünüz kuru bir yapıya sahipse direkt limon sürmekten kaçının ve 1/3 oranında suyla incelterek kullanın.

7. Limonu muhakkak taze olarak kullanın. Şişe limonlarını kesinlikle denemeyin.

8. Limonu yüzünüze uygularken ciltteki yaralara dikkat edin.

9. Muhakkak bir nemlendirici kullanın.

KARARAN DİRSEK VE DİZLERDE

Kararma olan bölgeye limonu sürüp 15 dakika kadar beklettikten sonra bol suyla yıkayın ve kurulayın. Daha sonra iyi bir nemlendirici sürün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha − 2 = 1