Kullanılmayan odanızı çamaşır odasına çevirin!

0
4749

Evinizde kullanılmayan odalarınızı çamaşır odasına çevirerek değerlendirebilirsiniz. Güzel bir dekorasyonla yaptığınız çamaşır odasında çalışmak size daha heyecanlı gelecektir.

Evinizde eğer kullanılmayan fazla bir odanız varsa, bunu çamaşır odası olarak değerlendirmeye ne dersiniz? Küçük bir banyonuz varsa çamaşır deterjanları, makineler, ütü masası, kirli çamaşırlar gibi pek çok eşyayı saklamakta güçlük çekersiniz. Ancak ayrı bir oda yaparak bunları düzenli ve rahat bir şekilde depolamanın imkanına sahip olursunuz. Doğru düzenlemeler ile kullanışlı ve oldukça ferah çamaşır odasına sahip olabilirsiniz. En iyi çamaşır odası fikirlerini sizler ile paylaştık.

washroom
Küçük bir alana sahipseniz, tek yapmanız gereken daha geniş görünüm kazanmasını sağlamaktır. Mesela kurutma makinesini, çamaşır makinesinin üzerine koyarak yerden tasarruf edin. Dolap seçerken ince yapılı depolama ürünlerini tercih etmeye özen göstermelisiniz.
washing room
Kapı arkasında kalan boşluğu kullanmalısınız. Deterjan, giysiler, plastik eldivenler gibi eşyaları bu bölgede saklayarak odanızın hareket alanını arttırın.

Odanızda bulunan tüm eşyaların temiz ve düzenli olmasına özen göstermelisiniz. Dağınık bir çamaşır odasında aradığınızı bulmak çok zor olur ve vakit kaybına yol açar. Duvar rengini ve dolapları açık renk seçerek odanızı geniş göstermeniz çok kolay olacaktır.

washing room decoratipn
Çamaşır ve kurutma makinelerini yerleştirdiğiniz alanda duvar rafı kullanmalısınız. Böylece makineden çıkardığınız temiz çamaşırları kolayca katlayıp koyacağınız bir tezgaha sahip olabilirsiniz.

Koridorda kullanılmayan bir alan varsa çamaşır makinesini ya da bir kaç küçük çamaşır malzemesini bu köşeye yerleştirerek önüne raylı bir kapak kapatarak şık ve kullanışlı alan yaratabilirsiniz.

İstesek de istemesek de çamaşırlarımızla bir şekilde uğraşıyoruz ve bazen gerçekten uzun zamanlar alabiliyor. Ev işlerini daha zevkli hale getirmek ve uzun süre geçirdiğimiz bu mekanları daha eğlenceli kılmak aslında bizim elimizde… Bu sayfadaki fotoğraflar çamaşır odalarımızı tertiplemek ve dekore etmek için bize fikir verebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha − 1 = 1