Buz Uygulamasının Cilde Faydaları

0
1820

Buz uygulaması ile cildinizi yenileyebilir, birçok sorundan kurtarabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız, temel malzememiz buz parçalar. Buz parçalarını kullanarak şaşırtıcı güzelliğe merhaba diyin. İşte detaylar…

SIKI BİR CİLT İÇİN
Temiz bir bez içine bir kaç buz sarın ve 15 ila 30 saniye boyunca cildinizde tutun. Bu uygulamaya düzenli olarak hergün devam edin.

SİVİLCELERDEN ACİLEN KURTARAN FORMÜL
Buz küpünü pamuklu bir bezin içine sarıp sivilceli bölgeye uygulayın.

GÖZENEKLERİ KÜÇÜLTMEK İÇİN
Önceden demlediğiniz yeşil çayı biraz ılıtın ve ardından buz kalıbına dökerek 1 saat boyunca buzlukta bekletin. Daha sonra buzluktan çıkarın ve her bir buza birer tane kürdan batırın ve yeniden buzluğa yerleştirin. Tamamen buz halini alan bu küpleri yüzünüze uygulayın. (Buz yanığı riskine karşı buzları buzluktan çıkarır çıkarmaz yüzünüze sürmeyin.)

Başka bir yöntem ise buzları, temiz bir beze sarın ve yaklaşık 30 saniye boyunca gözeneklerinizin genişlemiş olan yerlerine cildinizde tutun. Bunu haftada 3-4 kez uygulayın.

DAHA DOLGUN DUDAKLARA SAHİP OLMAK İÇİN
Dudaklarınıza buz uyguladığınız zaman bu dudaklarınızdaki kasklarda gevşeme, rahatlama sağlar. Bu da dudaklarınızın daha kımızı ve dolgun görünmesine yardımcı olur. Buz uyguladıktan hemen sonra dudaklarınıza dudak balsamınızı uygularsanız bu etkiyi daha da artırırsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 48 + = 52