Buz Küplerinin Dahi Kullanım Alanları

0
1959

Buz küpleri ile neler yapabileceğiniz hakkında fikriniz var mı? İşte basit buz küplerini kullanabileceğiniz dahi fikirler…

1. Çikolata, sakız, ve türlü yiyecekler mobilyalarınıza mı bulaştı? Plastik bir torbaya bir buz küpü koyun ve lekenin üzerinde bir süre gezdirin. Bu uygulama lekeyi sertleştirecek ve lekenin çıkması için kolaylık sağlayacaktır.

2. Halıda bir sandalye veya masa bacağından bir girinti varsa , canlanmaya yardımcı olması için havanın üzerine bir buz küpü takın. Yığını sert bir fırça ile hafifçe fırçalayıp bitirin.

3. Yüksek raflarda tutulan saksı bitkilerinin yerinde su almak kolay değil.. Bunun yerine pota bir avuç küp koyarak sulama kabıyla aşırı ısınmayı önleyebilirsiniz.

4. Boynu küçük olan bir cam şişeyi temizlemeniz gerekiyorsa, buz küpleri, kaba tuz ve limon ekleyin. Bu maddeler ile limon yağla kesilecek, tuz aşındırıcı bir etkiye sahip olacak ve buz küpü dönen bir ortam olacaktır.

5. Tereyağı ve yumurta sarısı karıştırdığınız esnada aşırı ısınır ve kızarmaya başlarsa, bir tencereye bir buz küpü koyup karıştırın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha + 6 = 9