Bahçe dekorasyonu, bahçenizi sıcak ortamlara hazırlayın

0
2147

Yaz mevsimi geldi, ve sıcaklar kendini iyice hissettirmeye başladı. Her ne kadar bedenimiz işte olsa dahi, ruhumuz ve aklımız çiçekli vadilerde dolaşmakta. Ya da hafta sonunu ve akşamlarımızı geçireceğimiz bahçelerimiz gözümüzde tütüyor.

Sıcak esintiler, parlak mavi gökyüzü ve güneşli günlerin bizi davet ettiği bu ortamlar için belki biraz değişiklik yapmak isteyebiliriz.

Yeriniz küçük olabilir, veya bütçeniz fazla olmayabilir, hiç fark etmez, bahçenizi elinizdeki malzemelerle dahi yeniden dekore edebilirsiniz. Buna değecektir. Çoğu zaman arkadaşlarınızla bir araya gelip saatler boyu muhabbetler ve ailece yenen yemeklerin vereceği zevke güzel bir de dekor eklerseniz, unutulmaz hatıralarınız bir de süslenmiş olacaktır.

Bahçenizde yeni bir hava oluşturmak için bazı küçük fikirler.

Veranda

Bahçenizde kullanacağınız malzemelerde tek renk seçerek taze bir görünüm kazandırabilirsiniz. Çok aşırıya kaçmadan cilalı görünüm de katmanız mümkün. Masa, şems,ye ve sandalyelerinizde modern gri ve beyaz renkleri kullanabilirsiniz.

bahcedekor1

Tropikal dokunuş

Bahçenize tropikal bir dokunuş eklemek ister misiniz? Renkli vurguları ön plana çıkarın. Modern baskılı yastıklar, canlı renkler ve etrafında çiçeklerle donatılmış bir alan.

bahcedekor2

Doğal çekicilik

Yeteri kadar geniş alanınız varsa, bir oda düşünün ama duvarları olmayacak. Etrafı hasır bir kanepe ve masa ile çevrilmiş bir alan. Seyyar bir şemsiye ve bir ateş çukuru eşliğinde muhabbetlerinizin ana fikrini oluşturabilir.

bahcedekor3

Salon tarzı

Verandanızı bir kaç malzemeyle komforlu ve tarz bir hale getirebilirsiniz. Çin fenerleri, divan, ve saksı birkileri. En güzel kısmı da tüm bu malzemeler için ekstradan masraf yapmanız gerekmeyebilir, sezonluk olacak evinizde bulunan eşyaları kullanabilirsiniz. Kenarda kalmış bir sandık da sehpa görevi görebilir.

bahcedekor4

Güneş renkleri

Komforlu bir şekilde misafirlerinizi ağırlamak için, hatta okumak için kullanabileceğiniz bir divan düşünün. Bu tasarımda anahtar malzememiz divan olacak. Etrafında yapacağımız dekorasyonla değişimi sağlayacağız. Klasik bir rattan kanepe üzerine koyacağınız renkli peluş yastıklar ve asılı renkli ışık fenerleri bir anda tüm görüntüyü değiştirebilir.

bahcedekor5

Gündelik alan

Açık havada yemek için, farklı malzemelerden bir araya getirdiğiniz masa ve sandalyeleri gary resmi bir yaklaşım olulturmak için kullanabilirsiniz. Eğer masayı renkli seçecek olursanız, sandalyelerde farklı şekillerle ortama cazibe katabilirsiniz.

bahcedekor6

Güneşlik

Eğer bahçenizde tente yoksa, beyaz bir kumaş ile kendi tentenizi yapabilirsiniz. Minderli banklar ve taburelerle bolca oturma alanı oluşturabilirsiniz, böylece misafirlerinizde daha rahat edeceklerdir.

bahcedekor7

Kuytu bir köşe

Okumak veya yalnızca uzanmak için, kendinize kuytu bir yer oluşturun. Ağaçlar arasına bir hamak kurun ve asılı fenerlerle süsleyin.

bahcedekor8

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha + 31 = 36