Yatağınızın temizlik ve bakımı nasıl olmalı

0
1325

Yatağın ömrünü uzatmak için temizlik ve bakımı için neler yapılmalı

Ortalama uyuma süresi olarak 7 – 8 saatimizi yatağımızda geçiriyoruz. Uzun bir zaman dilimi bu, uykunun kalitesi ve verimliliği de üzerinde uyuduğumuz yatağımıza bağlıdır. Doğru yatağı aldıktan sonra yatağın bakımını ve temizliğini belirli periyodlarda geçekleştirmemiz gerekir. Bunu yapmak yatağın uzun ömürlü olmasına ve uykumuzun kaliteli olmasına olanak sağlayacaktır.

5.0.2
5.0.2

1. Yatağınızla ilgili bir şey yapmadan önce, garanti şartlarını okumak gerekir. Bazı üreticiler özel temizleme talimatları verirler. Bu yüzden temizlik sırasında garanti şartlarını da göz önünde bulundurmak önemlidir.

2. Yatağınızda koruyucu örtü kullanabilirsiniz. Bu tabaka yatağı nemden, tozdan ve kirden koruyacaktır. Bunun için mevcut çok sayıda farklı alternatifler içeren koruyucu örtüler vardır yataklar için. Sadece kir ve toz için değil, çok fazla terlemelerin de oluşturabileceği hassas durumlardan korunmak için kullanılabilir bu örtüler.

3. Koruyucu örtüsü olmayan yataklar için, yatak üzerinde oluşan kirler ve lekeler için nemli bez ve sıcak su kullanılabilir. Bezin nemli olmasına yani çok fazla ıslak olmaması çok önemlidir, yatağınızı ıslatmak istemezsiniz. Koltuklarda olduğu gibi, çok ıslak bezlerle silinmemesi gerekir, ayrıca buhar temizliği de yapılmamalıdır.

Yatak üzerinde oluşmuş, kan ve idrar lekeleri için karbonat kullanılabilir.

Diğer lekerler için:

Hafif bulaşık detarjanıyla suyu karıştırıp lekenin üzerine püskürtebilirsiniz. Hafifçe kirlenmiş bölgenin üzerine püskürtün. Yumuşak bir fırçayla hafifçe ovalayın. Eğer dışarı taşımak kolaysa o bölgeyi havalandırın veya taşınabilir fan kullanabilirsiniz.

4. Yatağı belli zaman aralıklarında yönünü değiştirmek gerekir. Zamanla yatak vücüdun şeklini aldığından yatağın yönünü değiştirmek rahatlık verecektir ve yatağı dinlendirecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 3 + 3 =