Uzun Salon Dekore Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
5518
Uzun Salon Dekorasyonu

Uzun Salon;

Evlerde kullanmanız gereken ince uzun veya dar bir odanız var ve bu odayı oturma odası ya da bir salon olarak dekore edecekseniz, bu konuda karasız mı kaldınız? İnce uzun ya da dar alanları verimli kullanmak ve kötü bir görünüm oluşturmamak için bir kaç ufak tüyolara ihtiyacınız olabilir. Çünkü doğru yerleşmeyen koltuklar, yemek odaları, sehpa ve halılar salon dekorasyonu için kullanılan mobilyalar rastgele yerleşmiş bir depo görüntüsü oluşturabilir.

Uzun salon dekorasyonu yapılırken bir tarafı mutlaka yürüme alanı olarak bırakmalısınız. Dar alanlarda en büyük sorunların başında gelir, çünkü mobilyaları yerleştirirken bazen mecburen yürüme alanlarını daraltmakta kalabiliyoruz. Yürüme alanı olmadığı zaman hem kötü bir görüntü olur, hemde odayı kullanışlı olarak kullanmamızı engeller.

Uzun Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonu yaparken mobilyalarınızı odanın mevcut boyutlarına göre yerleştirmelisiniz. Uzun ve dar bir salona sahipseniz mobilyalarınız duvara paralel bir şekilde yerleştirmelisiniz. Ancak geniş ve uzun bir salona sahipseniz burada mobilyaları paralel yerleştirmek doğru olmayacaktır.  Bu tip durumlarda mobilyaları açılı olarak yerleştirmek doğru olacaktır.

Uzun Salon Dekorasyonu

Uzun oturma odalarını dekore ederken odanın durumu itibari ile duvarların bir kısmı pencere olabilir, diğer kısmı ise mobilya için kullanacağınızdan duvarlar boş kalacaktır. Bu durumlarda ise duvarlarınızı istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Uzun Salon Dekorasyonu

Sizlerde bu örneklerimize bakarak salon dekorasyonu yaparken size en uygun olana göre salonunuzu dekore edebilirsiniz.

Uzun Salon Dekorasyonu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 12 + = 17