Saksıların Farklı Kullanımı İle Bahçeleriniz Renklensin

0
2343
flower planter

Klasik saksılar ile klasik bahçeler artık sıkıcı gelmiyor mu? Sürekli aynı renkler, aynı şekilde dizilişler. İçlerine farklı çiçekler dikilse dahi saksılar genel olarak kahve renk ve düz bir zemin üzerine öylece durmaktalar. Saksıların yapımı aslında sandığınız kadar da zor değildir. Şayet saksıların nasıl yapıldığını öğrendikten sonra kendi evinizde de kolaylık ile yaparak bahçe ve balkonlarınızı süsleyebilirsiniz.

flower
Güzel bir dekorasyon fikri ile sizde saksılarınızı eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz.
Birkaç adet standart saksı,
Normal boyut inşaat demiri,
Yapıştırıcı,
Elinizde varsa kuş, kelebek ya da hayvan figürleri olabilir.
Malzemelerimiz bu kadar, yapımına başlıyoruz.

planter
İlk olarak saksılarımızı istediğimiz renklerde boyuyoruz. Daha sonra ise saksıların demirden rahat bir şekilde geçmesi için diplerine birer delik açıyoruz.
Şimdi bahçenizde saksılarınızın durmalarını istediğiniz bir yere inşaat demirini sabitliyoruz. Saksının en büyük ebatlı olanını demirden geçirerek tabana indirin. İçerisini toprak ile doldurun. İkinci saksıyı kenarı demire paralel gelecek şekilde sabitleyin. Ve biraz yapıştırıcı sürün. İçlerine yine toprak koyun. Daha sonra ise saksıları birbirinden zıt hizalanacak şekilde yerleştirerek sabitleyin ve her birinin içlerini toprak ile doldurun.

flower planter
Dilerseniz saksılarınız kenarlarına kuş, böcek bibloları yapıştırabilirsiniz. Artık saksılarınız hazır, içlerine bir birinden güzel çiçekleri ekebilirsiniz. Sizde bu değişik saksı dekorasyonu fikri ile bahçenizde güzel çiçekleri sıradan saksılar ile sergilemeyin.
Aşağıda bulunan fotoğraflarda daha detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

clay pots

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha + 55 = 65