Küçük Mutfaklar İçin Tasarım Fikirleri

0
3268
Kucuk mutfaklar icin dekorasyon onerileri

Küçük mutfaklar için tasarım fikirleri sayesinde, mutfaklarda daha geniş bir görünüm elde edebilmek mümkün olabiliyor. Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri olan mutfaklar, kimi zaman küçük formda tasarlanabiliyor. Bu durumda karışık ve yoğun bir dekorasyon kullanılması, mutfakların olduğundan dar ve sıkışık görünmesine neden olabilecektir. Küçük mutfak tasarımlarında modern ve ferah seçimlere yer vererek, geniş görünümlü bir mutfak dekorasyonu oluşturulabilirsiniz.

Mutfağınızda Beyaz Seçimler Yapmaya Gayret Gösterin

Küçük bir mutfağa sahipseniz, bu durumdan yakınmak yerine küçük dokunuşlar yaparak ortamı rahatlatabilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda beyaz tercih edilmesi, mutfağın olduğundan daha aydınlık görünebilmesini sağlayacaktır. Aydınlık ortamlar ise tüm alanların olduğundan daha geniş algılanabilmesi konusunda oldukça başarılıdır. Saflığı, temizliği ve sakinliğin temsilcisi olarak bilinen beyaz rengi, mutfaklarda iç açısı bir dekorasyon yaratacaktır. Bu nedenle küçük mutfaklarda beyaz renk seçimine ağırlık vermeye özen gösterilmelidir.

Modüler Mobilyalar Kullanın

Dar ve küçük mutfakların tamamında eşyaların yerleştirilmesi en önemli sorun olmaktadır. Bu durum için mobiler mobilyalar ideal bir seçim olabilir. Modüler mobilyalar alan olarak oldukça az yer kaplarken, kullanım bakımından oldukça kullanışlı olan eşya türleridir Mutfak ölçünüze uygun olarak seçebileceğiniz modüler mobilyalar, mutfağın kalabalığından kurtulabilmenizi sağlarken daha geniş bir alan yaratabilmeniz konusunda yardımcı olabilecektir. Modüler mobilyalar minimalist mutfakların vazgeçilmezleri arasında bulunurken dekorasyonun daha göz alıcı görünmesini sağlayabilmektedir.

Köşe Takımları ile Mutfağınızı Genişletin

Küçük mutfaklar için tasarım fikirleri arasında yer alan köşe takımları, alanın daha geniş kalmasını sağlayacaktır. Küçük mutfaklarda masa ve sandalye kullanılması, mutfağın iyice daralmasına neden olacağı için hareket olanağını bütünüyle azaltacaktır. Köşe takımları bir köşeye sabitlenebilmesi ve mutfağın ölçüsüne göre ayarlanabilmesi nedeniyle daha ideal bir seçenek olacaktır.

Minik Dolaplar Ya Da Terekler Kullanın

Küçük mutfaklar için tasarım fikirleri içerisinde bulunan minik dolap ya da terekler dekorasyon açısından da estetik bir seçim olabilecektir. Küçük mutfaklarda ayaklı dolaplar kullanılması alandan tasarruf edebilmenizi engelleyecektir. Bu kapsamda mutfak ölçülerine uygun gömme dolap ya da terek tercih etmeniz hem eşyaların yerleştirilmesi hem de boş alan yaratılabilmesini sağlayacaktır. Konseptinize uygun sevimli seçimler yapılması ise dar ve küçük mutfağınızın şık bir görünüm sunabilmesine neden olacaktır.

Mutfağınızda Düzenleyicilere Yer Verin

Mutfağınızın dar ve küçük olması durumunda yapmanız gereken ilk şey düzenli bir görünüm oluşturmanız olacaktır. Mutfağınızda düzensiz bir görünümün olması, ortamın daha karışık görünmesine neden olabilir. Bu kapsamda küçük mutfaklar için tasarım fikirleri içerisinde düzenleyicilerin önemi büyüktür. Düzenleyiciler, mutfaklarda daha çok eşyanın sığdırılabilmesine imkan tanımasının yanı sıra, evin daha düzenli görünebilmesini sağlayacaktır. Bu nedenle kuru gıdalarınızı koyabileceğiniz plastik kaplar, mutfak aksesuarlarınızı yerleştirebileceğiniz kutular ve eşyalarınızı koyabileceğiniz bambu ya da metal standlar tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 68 − 60 =