Küçük Evleri Kullanışlı Kılmanın En İlginç Yolu

0
1769


Alman doğumlu İsviçre sanatçı ve tasarımcı Till Koenneker , ayakkabılarından rekorlara , kendi konuklarına kadar her şeyi barındıran Bern’deki kendi dairesi için bu kompakt raf ve depolama sistemini inşa etti. Ayrıntılı sistem, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerdeki kompakt mikro dairelere benzer bir şekilde çalışır ancak çevredeki bina yapısını değiştirmeden herhangi bir yere çok daha kolay entegre edilebilir. Altındaki ahşap yivlerini koruyarak tatlı bir şekilde bitmiş siyah bir gölge boyanmış olan “Living Cube” tarzında son derece zevkli. Stilist olarak hemen hemen her salonun içine sığar ve dikkati dağıtmadan modern bir dokunuş sağlar.

Koenneker’in depolama sistemi, düz ekran TV için geniş bir alana sahip olan medya merkezi işleviyle başlar. Çağdaş tutmak için, TV alanı, Living Cube’un eğlence odaklı yanına tanımı sağlayan sanatçının kayıt koleksiyonuyla çerçevelenmiştir. Sağ tarafta, Koenneker ayakkabılarını ve ceketlerini düzgün bir şekilde tasarlanmış raflar ve raflar üzerine tutuyor. Yan tarafta bir kapı, prizma içerisinde çok daha büyük bir dolaba yol açarak dairenin başka yerlerinde çok dolap alanı gereksinimini ortadan kaldırıyor. Merdiveni yukarıya tırmanmak, pencereden dışarıya bakmak için doğru konumlandırılmış bir konuk yatağı ortaya çıkarmaktadır. Tüm bu farklı görevler, düzgün bir şekilde daireye uyan tek, güzel boyutlu bir birime birleştirilir. Bir kapı, prizmada çok daha büyük bir dolaba yol açarak, dairenin başka yerlerinde çok dolap alanına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Merdiveni yukarıya tırmanmak, pencereden dışarıya bakmak için doğru konumlandırılmış bir konuk yatağı ortaya çıkarmaktadır.

Tüm bu farklı görevler, düzgün bir şekilde daireye uyan tek, güzel boyutlu bir birime birleştirilir. Bir kapı, prizmada çok daha büyük bir dolaba yol açarak, dairenin başka yerlerinde çok dolap alanına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Merdiveni yukarıya tırmanmak, pencereden dışarıya bakmak için doğru konumlandırılmış bir konuk yatağı ortaya çıkarmaktadır. Tüm bu farklı görevler, düzgün bir şekilde daireye uyan tek, güzel boyutlu bir birime birleştirilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WC Captcha 6 + 3 =